Festiwal

Festiwal realizowany jest przez Fundację Muzyka u Źródeł. Gospodarzem wszystkich koncertów jest zespół Barock Quartet, który do wspólnego muzykowania zaprasza wybitnych kameralistów oraz uzdolnionych artystów młodego pokolenia.

Głównym założeniem organizatorów jest popularyzowanie kameralistyki i przedstawienie jej wielobarwnego, atrakcyjnego oblicza, stwarzając jednocześnie festiwalowym gościom jak najlepsze warunki do odbioru muzyki.


Niekwestionowanym atutem festiwalu jest jego miejsce - zabytkowa stacja pomp należąca do bydgoskich Wodociągów – głównego partnera i mecenasa festiwalu. Jest to doskonała akustycznie sala, usytuowana w otoczeniu ujęć źródlanej wody. Stacja podczas festiwalu pełni rolę sali koncertowej otwartej dla szerokiego grona słuchaczy. Koncerty odbywają się w listopadzie, wieczorną porą, przy lampce wina i w blasku ognia.


Wartością imprezy jest niewątpliwie jej program - wielkie dzieła światowej kameralistyki i  utwory współczesnych kompozytorów, a także zaproszeni artyści, na co dzień występujący w najlepszych salach koncertowych na świecie.

 

www.muzykauzrodel.art.pl

 

Orgy