Bal u Salomona – monodram

 

Bal u Salomona – monodram

 

Monodram zrealizowany na podstawie tekstu Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Jego historia jest niezwykle barwna. W latach trzydziestych ubiegłego stulecia, Natalia, żona Gałczyńskiego, przypomina Konstantemu, jego własny, opowiadany jej kilka lat wcześniej, dziwny sen. Gałczyński zamyka się w swoim gabinecie i w ciągu kilkudziesięciu godzin tworzy poetycki zapis sennego przeżycia. Bohaterem jest poeta uwikłany w dwie namiętności: z jednej strony obsesyjność nie dającej się ogarnąć wyobraźni, z drugiej zaś, świadomość własnej ułomności, niemogącej sprostać twórczemu przeżyciu…

Podczas spektaklu Barock Quartet wykonuje muzykę autorstwa trójmiejskiego kompozytora Roberta Kanaana.

Wykonawcy:
Andrzej Pieczyński – w roli Poety
Barock Quartet

Muzyka:
Robert Kanaan

 

 

Robert Kanaan

 

Robert Kanaan

Carmina Ianicii – poemat muzyczny

Monumentalny poemat muzyczny opisujący muzyką i poezją życie wielkiego poety doby renesansu - Klemensa Janickiego. Poeta ten dostąpił najwyższych laurów poetyckich ówczesnych czasów, zdobył sławę w świecie łacińskim. Twórczość Klemensa Janickiego - IANICIUSA - odwołuje się do antycznej spuścizny kulturowej. Utwór CARMINA IANICII cechuje wielki rozmach będący efektem połączenia współczesnego języka muzyki, świetnego wykonawstwa oraz znakomitych recytatywów Andrzeja Pieczyńskiego.

Przekład Pieśni - Zygmunt Kubiak.


Występują:

Iza Plath – alt
Andrzej Pieczyński – recytatywy
Robert Kanaan - kompozytor , instrumenty elektroniczne
Barock Quartet

 

KROKE & Barock Quartet

 

Kroke & Barock Quartet

Muzyka zespołu Kroke z płyty „Feelharmony” w nowej kameralnej odsłonie. Eksperymentalne dźwięki, bazujące na elementach ludowej, klezmerskiej i bałkańskiej tradycji muzycznej wielu narodów tym razem zostały ujęte w formę kameralną. Utwory Kroke zostały wzbogacone o szlachetne brzmienie kwartetu smyczkowego i dźwięki perkusjonaliów.

Jak zawsze muzyka Kroke niesie ze sobą niesamowitą energię i różnorodność emocji - od melancholii po brzmienia taneczne.

Wykonawcy:
Kroke w składzie:
Tomasz Lato - kontrabas
Jerzy Bawoł - akordeon
Tomasz Kukurba – altówka

oraz

Sławek Berny – perkusja
Barock Quartet

 

OD BACHA DO GERSHWINA

 

OD BACHA DO GERSHWINA”

W programie znakomite jazzowe transkrypcje utworów wielkich klasyków – Bacha, Vivaldiego, Mozarta, Chopina autorstwa Filipa Wojciechowskiego, znakomitego pianisty, kompozytora i aranżera. Koncert entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność.

 

Wykonawcy:

Filip Wojciechowski - fortepian

Paweł Pańta – kontrabas

Cezary Konrad – perkusja

oraz Barock Quartet

 

 

 

Herdzin & Barock Quartet

Herdzin & Barock Quartet

Wieczór kompozycji znanego twórcy, aranżera, dyrygenta i multiinstrumentalisty Krzysztofa Herdzina, który jako jeden z nielicznych artystów z powodzeniem łączy działalność na polu muzyki klasycznej i jazzowej.

W programie znajdują się: I. kwartet smyczkowy (skomponowany dla muzyków Barock Quartet), „Chopiniana Con Delizia” – fantazja na temat muzyki Fryderyka Chopina, rozpisany na fortepian i kwartet smyczkowy oraz „Bajkowe opowieści”, o których kompozytor mówi: „Utwory te mogłyby być ścieżką dźwiękową do nieistniejącego filmu animowanego, bardzo silnie programowe, oddziałują na wyobraźnię, przywołując obrazy z dzieciństwa i fantazyjnych światów.”

https://www.youtube.com/watch?v=xfMR3fS_CsY

Wykonawcy:
Krzysztof Herdzin – fortepian
Paweł Gusnar - saksofon
Barock Quartet

 

Orgy