O nas

 

Wojciech Kołaczyk – skrzypce
Dariusz Groblewski – skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa – wiolonczela

Barock Quartet to czterech świetnych instrumentalistów. Wszyscy ukończyli Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Występowali w Polsce i Europie w wielu prestiżowych salach koncertowych – w Muzeum Ermitaż w St. Petersburgu, w Filharmoniach Narodowych w Wilnie oraz w Warszawie, w Teatrze Strindberga w Sztokholmie, w Kościele w Skale w Helsinkach, Tallinie, Lyon, a także w Hamburgu, Moskwie, Edynburgu, Londynie, Barcelonie oraz innych miastach europejskich. Doświadczenie zawodowe skłoniło muzyków do organizacji w rodzinnym mieście festiwalu poświęconego muzyce kameralnej.

 

Wielokrotnie brali udział w koncertach organizowanych przez instytuty kultury polskiej, konsulaty i ambasady RP. Nagrali wspólnie wiele płyt. Brali również udział w nagraniach jako muzycy sesyjni. Koncertowali z doskonałymi muzykami - z Kevinem Kennerem, Janem Staniendą, Krzysztofem Jakowiczem, Pawłem Kowalskim, Marianem Lapsansky, Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Filipem Wojciechowskim, Agą Zaryan oraz takimi zespołami jak: Kroke, Ciurlionis Quartet (Litwa), Kryptos Quartet (Belgia) kwintet dęty NOSPR.

 

W 2006 roku muzycy uhonorowani zostali nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „za wzbogacanie dziedzictwa kulturalnego województwa”.

 

Orgy